Media o nas

Tomasz Augustyniak projektuje dla PIU Design

Tomasz Augustyniak, jeden z najbardziej utalentowanych polskich designe-rów, znany jest przede wszystkim ze znakomitych wzorów meblarskich. Tym razem podjął wyzwanie współpracy projektowej z marką PIU Design, produ-centem ekskluzywnych drzwi wysokich. Już na jesieni zaprezentowane zosta-ną pierwsze efekty współpracy.


Tomasz Augustyniak to projektant produktu i architekt wnętrz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemy-słowego. Dotychczasowa aktywność twórcza Tomasza Augustyniaka skupiona była głównie wokół tematyki meblarskiej. Jest autorem projektów dla kilkunastu prestiżo-wych marek, a jego wzory prezentowane były na wystawach w Szanghaju, Mediola-nie, Berlinie czy Frankfurcie. Wyrazem uznania dla talentu Tomasza Augustyniaka są liczne nagrody i wyróżnienia, w tym tytuł Designera Roku 2010 przyznany przez pre-zesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Projekty Tomasza Augu-styniaka wyróżnia nieszablonowość, zegarmistrzowska dbałość o detal, ale i funkcjo-nalność wzoru.


Obecnie Tomasz Augustyniak podjął współpracę w charakterze projektanta marki z PIU Design, producentem wysokich drzwi w innowacyjnej technologii Aluminium De-sign. Drzwi PIU Design to autorski koncept, który wyróżnia wysoka jakość, piękno detalu i oryginalne rozwiązania aranżacyjne. Ościeżnica aluminiowa zlicowana ze ścianą oraz skrzydło w konstrukcji aluminiowej, umożliwia pokrycie drzwi z dwóch stron różnymi materiałami dekoracyjnymi, w tym betonem architektonicznym, szkłem typu Lacobel, skórą, kamieniem czy płytami Laminam. Pierwszy etap współpracy Tomasza Augustyniaka z marką PIU Design zakłada powstanie kolekcji drzwi odwo-łującej się do idei modernizmu wyrażonej w słowach Johna Pawsona: „Minimalizm nie jest stylem, ale sposobem myślenia o przestrzeni”. Przestrzeni, w którą idealnie wpi-sują się drzwi PIU Design. Ich minimalistyczna forma i możliwość różnych aranżacji zostawia mnóstwo pola dla wyobraźni architekta czy designera. Pierwsze projekty Tomasza Augustyniaka zostaną zaprezentowane na targach Łódź Design Festival w dniach 8-18/10/2015 roku.


Tomasz Augustyniak o współpracy z PIU Design:


„Projektowanie dla PIU Design jest dla mnie dużym wyzwaniem. Poza poszukiwa-niem idealnych rozwiązań dekoracyjnych i funkcjonalnych przyświeca mi chęć zmia-ny sposobu myślenia o drzwiach jako takich. To odpowiednio zaprojektowane drzwi otwierają przestrzeń, a zarazem budują w pomieszczeniu wrażenie harmonii. Dobry projekt drzwi jest bardzo trudnym zadaniem projektowym, wymagającym uwzględnie-nia wielu aspektów, w tych ich ergonomii, funkcjonalności i trwałości. Na koniec wa-lory użytkowe należy połączyć z estetycznymi. O podjęciu współpracy z PIU Design zadecydowała przede wszystkim otwartość i wspólne podejście do procesów projek-towych.


Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.piudesign.pl oraz profi-lu marki na Facebooku: www.facebook.com/PIUdesign


Kontakt dla mediów:
Marcin Poboży
Home Sweet Home PR
E-mail: marcin@hshpr.pl
Tel. kom.: 604 779 036

arrowpowrót

Copyright 2015 PIU Design

Designed by Designum.pl