Media o nas

PIU Design. Drzwi szyte na miarę

Sky is the limit, to popularne hasło idealnie oddaje ducha PIU Design, reno-mowanego producenta drzwi. Nie chodzi wyłącznie o najwyższe na rynku skrzydła drzwiowe, ale również o praktycznie nieograniczone możliwości ich dekoracyjnego wykończenia. Kluczem do sukcesu jest jednak autorska tech-nologia produkcji – Aluminium Design, nad którą marka pracowała latami.


Włosi słynną ze znakomitego wzornictwa, a niemieckie produkty są synonimem per-fekcji wykonania i wysokiej jakości. Skandynawowie w naturalny sposób kojarzą się z ekologią i dbałością o zdrowie domowników. Ekskluzywnej marce drzwi PIU Design udało się twórczo zebrać powyższe atuty i dodać do nich autorską technologię pro-dukcji drzwi bazującą na aluminium. W efekcie powstał elegancki produkt o dużej trwałości, bardzo dobrych parametrach użytkowych, który dodatkowo możemy wy-kończyć na ponad 600 sposobów, w tym szkłem, betonem, kamieniem, skórą, tkani-ną, spiekiem kwarcowym czy Lacobelem. Na uwagę zasługuje również najwyższa dostępna na rynku wysokość skrzydła, które może mierzyć nawet 300 cm. Drzwi sy-gnowane marką PIU Design są produktem szytym na miarę, powstającym bardzo często według indywidualnego projektu projektanta wnętrz czy inwestora. Ich forma dostosowana jest do potrzeb domowników i charakteru wnętrza. Dzięki designerskim koncepcjom i wyjątkowej dbałości o detale stają się ważnym elementem prestiżo-wych aranżacji.


Kamieniem milowym w rozwoju marki PIU Design było opracowanie własnej kon-strukcji ościeżnicy i skrzydła, które wykonane są z aluminium. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych w produkcji drzwi drewna i MDF-u, aluminium jest lekkie i nie odkształca się pod wpływem wilgoci i zmiany temperatur. Strona funkcjonalna to dopiero początek. Jak podkreśla Dorota Warych, główny projektant marki PIU De-sign: „ Stworzony przez nas system wysokich drzwi zlicowanych ze ścianą, w alumi-niowej konstrukcji ościeżnicy i skrzydła drzwiowego – Alu Design - to nowa idea, w której drzwi stanowią istotny element architektury wnętrza. W naszych projektach dążymy do połączenia zaawansowanej technologii z dobrym wzornictwem, zachowa-nia prostej formy z elegancją wykończenia, aby przestrzeń kojarzyła się z harmonią, pięknem i luksusem. Chcemy przy minimum formy uzyskać maksimum przekazu. Dążymy do tworzenia drzwi funkcjonalnych, które nie tylko spełniają swoją rolę, ale także dostarczają swoim użytkownikom wizualnych przyjemności.” Marka PIU De-sign systematycznie rozszerza portfolio swoich produktów o innowacyjne, autorskie rozwiązania, które współtworzą architekturę wnętrza, a nie są jedynie jego funkcjo-nalnym uzupełnieniem. Producent jako pierwszy na polskim rynku zaprezentował drzwi ukryte, zlicowane ze ścianą, a także drzwi bez górnej belki ościeżnicy, sięgają-ce do samej linii sufitu.


PIU Design nieustannie poszukuje, korzystając ze wsparcia wybitnych specjalistów ze świata wzornictwa i aranżacji wnętrz. Dobrym przykładem jest współpraca z pro-jektantem Tomaszem Augustyniakiem i architektką wnętrz, designerką Dominiką Ro-stocką, którzy znani są z nieszablonowego podejścia do tworzenia. „Specjalnie dla marki PIU Design Dominika przygotowała szykowne drzwi pokryte Corianem z mo-tywem hexagonu, których premiera przypadła na tegoroczną Arenę Design. Tomek z kolei pracuje nad nowym modelem drzwi, których debiut planowany jest na jesień te-go roku” – dodaje Dorota Warych z PIU Design.


Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.piudesign.pl oraz profi-lu marki na Facebooku: www.facebook.com/PIUdesign


Kontakt dla mediów:
Marcin Poboży
Home Sweet Home PR
E-mail: marcin@hshpr.pl
Tel. kom.: 604 779 036

arrowpowrót

Copyright 2015 PIU Design

Designed by Designum.pl