Media o nas

ABS w architekturze wnętrz. Aluminium, beton, skóra

Drzwi wysokie marki PIU Design stały się miejscem spotkania trzech niezwy-kle modnych materiałów wnętrzarskich ostatnich lat – aluminium, betonu i skóry. Dzięki autorskiej technologii Aluminium Design efektownie współtworzą one oblicze skrzydeł drzwiowych PIU Alu Beton i PIU Alu Skóra.


 

Jaki jest wspólny mianownik aluminium, betonu i skóry we wnętrzu? To bardzo deko-racyjne, ale zarazem nieoczywiste materiały wykończeniowe. Mają wiele twarzy, a końcowy efekt wizualny zależy od kontekstu i pomysłu na ich wykorzystanie. W prze-ciwieństwie do wielu innych materiałów są ponadczasowe, niezależne od sezonowych trendów. Tworzą we wnętrzu bezpretensjonalny klimat, bardzo dobrze czują się w towarzystwie stali, szkła czy drewna. Ich potencjał dekoracyjny postanowiła wyko-rzystać marka PIU Design, która we współpracy z holenderską manufakturą Alphen-berg i producentem płyt betonowych BoMabeton stworzyła autorską kolekcję drzwi wykończonych odpowiednio naturalną skórą i ręcznie produkowanymi okładzinami z betonu.

Znakiem rozpoznawczym PIU Design jest aluminium, a konkretnie technologia Aluminium Design. Innowacyjny pomysł produkcji ościeżnicy i konstrukcji skrzydła drzwiowego z aluminium pozwala na dowolną wysokości skrzydła do 300 cm oraz perfekcyjną stabilizację wymiarową. Ma również jeszcze jedną niezwykle istotną za-letę, umożliwia wykończenie drzwi praktycznie dowolnym materiałem wykończenio-wym w formatkach o grubości 5,5-6mm.

Bardzo dobrym przykładem są drzwi PIU Alu Beton obłożone płytami betonowymi z wytwórni BoMabeton. Okładziny są ręcznie wykonywane w technologii GRC (GFRC), polegającej na zbrojeniu betonu specjalnym włóknem szklanym. Dzięki temu nawet wielkoformatowa płyta zdobiąca drzwi PIU Design jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Okładziny betonowe marki BoMabeton dostępne są w maksymalnym rozmiarze 270 x 110 cm przy grubości zaledwie 5 mm. Płyty stosowane do wykończenia drzwi PIU Design zamówić można w 3 standardowych odcieniach szarości, ale na życzenie klienta istnieje możliwość przygotowania dowolnego koloru i faktury czy wyciśnięcia w masie określonego wzoru. Okładziny betonowe mogą zostać zamówione w jednej formatce lub w podziale na mniejsze elementy tworzące określony układ. Dzięki temu istnieje możliwość przeniesienia wzoru betonu zastosowanego na ścianie również na skrzydło drzwiowe. Bardzo lekka konstrukcja skrzydła w technologii PIU Design sprawia, że drzwi PIU Alu Beton są wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo są łatwe w utrzymaniu w czystości, a beton jako materiał wykończeniowy bardzo dobrze się starzeje, nabierając z biegiem czasu szlachetności.

Równie oryginalnym pomysłem na wykończenie drzwi jest obłożenie ich skórą. Współpraca PIU Design z manufakturą Alphenberg zaowocowała powstaniem kolek-cji drzwi PIU Alu Skóra, które doskonale ilustrują jak szlachetnym i nietuzinkowym materiałem jest naturalna skóra. Okładziny skórzane sygnowane marką Alphenberg są produktem w pełni naturalnym, ręcznie wykończonym i uszlachetnionym za po-mocą profesjonalnych wosków i parafiny. Powierzchnię drzwi PIU Alu Skóra może zdobić mozaika dużych elementów skóry o wymiarach nawet 50 x 50 cm lub małych kwadratów 15 x 15 cm. Podstawowa oferta kolorystyczna obejmuje 10 odcieni od grafitowych szarości, przez intensywne brązy, aż po stonowaną czerń. Klient może wybrać nie tylko kolor skóry i sposób jej wykończenia /mat lub połysk/, ale również zamówić tłoczenie na niej powierzchni wybranego motywu dekoracyjnego np. skóry węża, krokodyla itp.

 

Informacje o drzwiach PIU Alu Beton i Alu Skóra:

  • Wysokości: standardowe – od 206cm do 280cm, 300cm, a nawet wyżej
  • Szerokości: 70/80/90cm, do 120cm
  • Grubość skrzydła : 50mm

 

Kontakt dla mediów:

Marcin Poboży
Home Sweet Home PR
E-mail: marcin@hshpr.pl
Tel. kom.: 604 779 036

 

arrowpowrót

Copyright 2015 PIU Design

Designed by Designum.pl