FAQ

Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu pytania Klientów, na które najczęściej odpowiadamy w codziennej pracy. Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa pomocne. Jeżeli nie znajdą tutaj Państwo odpowiedzi na nurtujące kwestie to serdecznie zapraszamy do kontaktu z regionalnym przedstawicielem handlowym marki PIU Design lub centralą firmy.

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!
Patrycja Warych, tel. 22 616 00 06, biuro@piudesign.pl

1. Jakie są standardowe wymiary drzwi PIU Design?

Standardowe szerokości to 70/80/90, wysokości to 206, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270 i 280, a nawet wyżej. W standardzie PIU Aluminium Line mieszczą się również drzwi wykonywane „na miarę”, do sufitu lub linii okien. Jedynym ograniczeniem jest dostępna wysokość i szerokość różnych materiałów wykańczających skrzydła.

2. Czy drzwi PIU Design to drzwi zlicowane ze ścianą?

Tak. W każdym systemie drzwi PIU Design ościeżnica jest aluminiowa ukryta w ścianie, ukryte są wszystkie elementy uzupełniające zawiasy, uszczelka samoopadająca, samozamykacz. W system PIU Design drzwi licują ze ścianą obłożoną tym samym materiałem. Po wklejeniu materiałów wykańczających w aluminiową konstrukcję drzwi, są one zabezpieczone na felcach aluminium anodowanym szczotkowanym lub lakierowanym w kolorze RAL.

3. Kiedy należy montować drzwi z ukrytą ościeżnicą?

Montaż drzwi PIU Design jest 2 -etapowy: - ościeżnica – montowana jest na etapie budowlanym lub remontowym (przed wykończeniem ścian) ze względu na ingerencję w ścianę, by stworzyć efekt ościeżnicy ukrytej. Montaż w ścianie murowanej wykonuje się najczęściej po tynkach, ale przed wygładzeniem ścian – montaż w ścianie G-K wykonuje się przed zamknięciem ściany w obrębie otworu drzwiowego płytami. - skrzydło drzwiowe w zależności od rodzaju wykończenia najczęściej montowane jest na etapie końcowym wykończenia lokalu (montażu mebli). Zapewniamy pełny serwis rekomendowanych grup montażowych.

4. Czy drzwi PIU Design są przylgowe czy bezprzylgowe?

Drzwi PIU Design są wykonywane w systemie przylgowym - posiadają charakterystyczne wcięcie, zwane felcem (stopień na krawędzi skrzydła). Drzwi z przylgą są szczelniejsze i bardziej wygłuszają akustycznie, gdyż ich krawędź ma większą powierzchnię styku z ościeżnicą.

5. Czy jest możliwość licowania drzwi z jednej strony (np. od korytarza), a otwierania do środka pomieszczenia (np. sypialni)?

System PIU Design posiada 2 typy ościeżnicy: otwieranej do środka i otwieranej na zewnątrz w stosunku do strony licowania. W przypadku różnych kierunków otwierania( do środka i na zewnątrz), zachowana jest jednakowa wysokość drzwi od strony zlicowanej. System Aluminium Design pozwala na montaż materiałów naściennych na drzwiach otwieranych do środka i na zewnątrz.

6. Jak uzyskać drzwi do sufitu?

Drzwi do sufitu, bez względu na ograniczenia wysokości możemy zaproponować w 2 wersjach: - drzwi bez górnej belki ościeżnicy – najczęściej stosowane - ościeżnica składa się tylko z 2 belek bocznych bez górnej, co pozwala na przejście sufitu między pomieszczeniami idealnie na tej samej wysokości. - drzwi z górną belką ościeżnicy – możemy uzyskać efekt drzwi do sufitu od strony licującej, ale wewnątrz pomieszczenia w zależności od sposobu otwierania drzwi (na zewnątrz lub do środka) sufit musi być niżej lub wyżej w stosunku do sufitu od strony licującej.

7. Czy drzwi PIU Design mają próg?

System drzwi PIU Design to drzwi bezprogowe – poziom podłogi jest równy pomiędzy pomieszczeniami oddzielonymi drzwiami.

8. Jak idealnie wykonać połączenie różnych podłóg pomiędzy pomieszczeniami które rozdzielają drzwi zlicowane

Łączenie podłóg idealnie jest wyznaczyć od strony licującej z przesunięciem o 2,5 cm. Skrzydło ma 5 cm grubości, więc od strony licującej w głąb pomieszczenia odległość 2,5 cm idealnie wychodzi w połowie skrzydła drzwiowego.

9. Jaką grubość materiału wykańczającego (formatki) można zastosować na drzwiach o konstrukcji aluminiowej?

Max grubość formatek materiałów wykańczających to 5,5-6 mm Dla materiałów nieszlifowanych (np. szkło, twardy kamień, lustro) najczęściej jest to grubość do 4 mm, a dla materiałów, które można podszlifować od strony przyklejanej to grubość maksymalna 5,5 mm.

10. Jak uzyskać licowanie przy dodatkowej okładzinie na ścianie?

Podczas montażu ościeżnicy należy znać grubość okładziny ściennej wraz z wszystkimi elementami montażowymi np. dodatkowo okładzina będzie miała 6 mm + klej 4 mm= 10 mm, więc ościeżnica ustawiana jest z wysunięciem 10 mm od ściany istniejącej.

11. Jakie klamki można zastosować do drzwi PIU Design?

Do drzwi PIU Design można użyć niemal każdej klamki dostępnej na rynku. Należy pamiętać o zamówieniu klamek z dłuższym trzpieniem (znajduje się on wewnątrz klamki lub trzpienia łazienkowego), ze względu na zwiększona grubość skrzydła 5cm. Dodatkowo należy uwzględnić materiał wykańczający skrzydło drzwi np. specjalne klamki do szkła i spieków kwarcowych.

12. Jaki jest średni czas oczekiwania na drzwi PIU Design?

Czas oczekiwania na ościeżnice to ok. 2-3 tygodnie. Czas oczekiwania na skrzydła drzwiowe zależne jest od modelu drzwi i rodzaju wykończenia, szacowane od 4 do 12 tygodni.

13. Jaką gwarancją są objęte drzwi PIU Design?

PIU Design udziela pełnej gwarancji producenta na system drzwi tj. aluminiową ościeżnicę, skrzydło aluminiowe lub drewniane, formatki materiałów wykańczających. Gwarancja PIU ALU jest zgodna z załączoną kartą gwarancyjną dołączoną do produktu i jest ważna 24 miesiące.

14. Jaką farbą można malować drzwi PIU Design?

Drzwi z linii PIU Invisible przeznaczone są malowania farbą ścienną lub pokrycia tapetą. Uzyskujemy efekt drzwi których „nie ma”. Zalecamy stosowanie farb ściennym o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie, zwiększonej przyczepności. Każdorazowa należy jednak sprawdzić zalecenia u producenta farb.

15. Czy drzwi PIU Design posiadają jakieś atesty i certyfikaty?

System drzwi PIU Design posiada Aprobatę Techniczną ITB NR AT-15-8588/2011 oraz certyfikat na zawiasy, certyfikat badań akustycznych 35 dB (wysoka akustyka), zastrzeżenia patentowe oraz badania palności Ei30 na wybrane modele.

16. Czym wyróżniają się drzwi PIU Design od innych zlicowanych drzwi dostępnych na rynku?

System PIU Design wyróżnia nie tylko aluminiowa ościeżnica ale również aluminiowa konstrukcja skrzydła – Aluminium Design. Innowacyjna konstrukcja skrzydła jest unikatowa, gwarantuje dowolną wysokość skrzydła, stabilizację wymiarową do 300cm a nawet wyżej oraz pozwala na zastosowanie różnych paneli wykończeniowych. Skrzydła aluminiowa są lżejsze od innych drewnianych skrzydeł dostępnych na rynku a zastosowane na nich materiały tj. beton architektoniczny, lustro, filc, spieki i wiele innych, są zabezpieczone na felcach aluminium anodowanym szczotkowanym lub lakierowanym. Ale podstawowym ich wyróżnikiem jest ich jakość, wzornictwo, i design docenione przez wielu architektów wnętrz.

17. Jaki jest sposób współpracy PIU Design z Architektami? Jakimi materiałami, próbkami firma dysponuje?

Współpracuje z Architektami i Projektantami wnętrz na terenie całego kraju. Udostępniamy pliki PIU CAD do pobrania w S trefie Architekta, organizujemy szkolenia dla Architektów, uczestniczymy w targach branżowych. Wyposażamy pracownie w próbniki naszych materiałów. Zgłoszenia poprzez Strefę Architekta lub Biuro Handlowe.

18. Gdzie można zakupić drzwi PIU Design?

PIU Design jest producentem systemu drzwi i prowadzi sprzedaż bezpośrednią na terenie całego kraju poprzez Biuro Handlowe w Warszawie. Do dyspozycji Architektów i Inwestorów w różnych regionach kraju pozostają Doradcy Techniczno-Handlowi. Produkty PIU Design można zobaczyć w Showroomie w Warszawie oraz w wielu regionalnych pracowniach architektonicznych.