LAURY DLA KOLEKCJI PIU GLASS MURANO

Gala wręczenia nagród Dobry Design 2018 odbyła się 06.12.2017r. Redaktor merytoryczna Forum Dobrego Designu, Justyna Łotowska, tak mówi o tym wydarzeniu: “Konkurs Dobry Design wyróżnia najlepsze, najciekawsze produkty wnętrzarskie oraz rozwiązania, które odmieniają przestrzenie naszych domów i mieszkań. (…) jest swego rodzaju podsumowaniem teogo, co najlepszego wydarzyło na tym rynku w ostatnim czasie.

Profesjonalne jury złożone ze 150 Architektów i Projektantów Wnętrz wybrało najlepsze firmy branży wnętrzarskiej w różnych kategoriach. W kategorii “Drzwi i okna” statuetkę zdobyła linia PIU Glass Murano, Wall & Door Collection. To innowacyjna i elegancka odpowiedź PIU Design na modną koncepcję zabudowy ścian i drzwi w duchu minimalizmu, traktowanego nie jako styl ale sposób myślenia o przestrzeni.

 PIU Glass Murano daje szerokie możliwości zastosowania – na ścianach (w korytarzy, holu, salonie czy łazience), drzwiach (wysokie w nowych kolorach wykończenia aluminium: anoda mat, stal szlachetna szczotkowana, ciemny brąz, champagne oraz czarny szczotkowany) oraz meblach (kuchennych i łazienkowych). To również materiał ekologinycz, przyjazny dla środowiska naturalnego. Jest doskonałą alternatywą dla powierzchni lakierowanych. Szczególnie matowa powierzchnia szklana, pieknie oświetlona jest bardzo eleganckim materiałem wykończeniowym.

Szkło polimerowe to nowość na polskim rynku. Materiał ten w porównaniu z tradycyjnym szkłem jest lżejszy, bezpieczniejszy, łatwiejszy w obróbce. Umożliwia frezowanie różnych ksztaltów, wzorów i wycinanie otworów bez ryzyka pęknięcia tafli. Nawet bardzo wysokie drzwi PIU Design (do 300cm) z kolekcji Glass Muranobędą relatywnie lekkie i wygdne w użytkowaniu. W pełni aluminiowa, unikatowa konstrukcja skrzydła PIU Design umożliwia zastosowanie szkła polimerowego jedno- lub dwustronnie. Szeroka gama ponad 20 kolorów PIU Glass Murano od bieli, beżów, szarości, po modne w tym sezonie odcienie niebieskiego i zieleni, to najnowsze trendy w aranżacji przestrzeni.

Galeria zdjęć