O nas

PIU Design tworzy grupa pasjonatów prostej formy, jakości, wyszukanych materiałów i nowoczesnego wzornictwa. Jesteśmy Producentem wysokich drzwi aluminiowych, systemów przesuwnych sufitowych i ściennych, drzwi pełnoszklanych. Wierzymy, że architektura wnętrza jest sztuką, zajmujemy się designem ściany, której elementem są drzwi . Współczesne trendy przypisują drzwiom nowe funkcje a designerskie formy sprzyjają przekraczaniu granic wyobraźni i inspirują do kreowania niekonwencjonalnych rozwiązań. Dlatego systematycznie rozszerzamy portfolio produktów o innowacyjne, autorskie rozwiązania. W 2018 roku dołączyliśmy do grupy włoskich producentów eksluzywnych materiałów wykończeniowych tj. skóry naturalne, szkło SICIS, szkło polimerowe, tkaniny, siatki, mozaiki. Naszą specjalizacją są drzwi aluminiowe wewnętrzne i systemy ścienne, które możemy obłożyć tymi materiałami.

Jako pierwsi na polskim rynku zaprezentowaliśmy drzwi ukryte, nowoczesne, z ościeżnicą aluminiową, drzwi zlicowane ze ścianą, drzwi do sufitu, także drzwi bez górnej belki ościeżnicy, również drzwi szklane i drzwi loftowe. Ich technologia – Aluminium Design – i forma dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb i charakteru wnętrza. Można je wykończyć w niemal nieograniczony sposób pokrywając ściany i drzwi różnorodnymi materiałami t.j. beton architektoniczny, szkło typu Lacobel, szkło polimerowe, spiek kwarcowy typu płyty Laminam, skóra naturalną tkaniną, laminat, płyty lakierowane i fornirowane.

Dzięki designerskim koncepcjom i wyjątkowej dbałości o detale, nasze nowoczesne drzwi stają się ważnym elementem prestiżowych aranżacji. Zaufało nam już wiele pracowni architektonicznych, realizujących wymagające inwestycje prywatne i publiczne w kraju i za granicą. W naszej ofercie pojawiły się nowe kolekcje projektu Tomasza Augustyniaka, jednego z najlepszych polskich designerów. Drzwi z ukrytą ościeżnicą z linii Aluminium Design były wielokrotnie nagradzane na prestiżowych festiwalach Designu, m.in. Dobry Wzór IWP, Arena Design, Wrocław Design, Łódź Design Festiwal, Design District Zandaam Holandia czy Nordbygg Stockholm Szwecja.

„Inspirują nas ludzie. W naszych projektach dążymy do połączenia zaawansowanej technologii z dobrym wzornictwem, zachowania prostej formy z elegancją wykończenia, aby przestrzeń wnętrza kojarzyła się z harmonią, pięknem i luksusem.”

Dorota Warych-Mitas
CEO & Brand Manager

Nasi Projektanci

Dorota WARYCH-MITAS

Z wykształcenia historyk, od wielu lat zawodowo związana z rynkiem architektury i wyposażenia wnętrz. Główny projektant i twórca marki PIU Design, producenta systemu wysokich drzwi opartych o autorską technologię Aluminium Design. W kontaktach z designerami, architektami i klientami indywidualnymi podkreśla, że drzwi to element często niedoceniany, a mający kolosalne znaczenie dla ładu przestrzennego i jego atrakcyjności. Jej marka jest liderem w dziedzinie innowacyjnych, skrojonych na miarę systemów drzwi. Entuzjastka polskich i zagranicznych festiwali designu. Częsty uczestnik paneli dyskusyjny poświęconych wzornictwu, sztuce i architekturze. Miłośniczka modernizmu. W pracy przyświeca jej idea „tworzę z pasją”.

Tomasz AGUSTYNIAK

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Od 1993 r. pracuje jako niezależny projektant. W latach 1997-2005 współpracował z Autorskim Bankiem Projektów WZORNIK. Od lat projektuje dla polskich fabryk mebli m.in. COMFORTY, NOTI, PROFIm, MIKOMAX, VOX, DELIVIE, MARBET STYLE, NAP a od 2015 również dla producenta drzwi PIU DESIGN. Prowadzi konsultacje w zakresie wzornictwa przemysłowego. Zakres jego działalności obejmuje również projektowanie przedmiotów codziennego użytku oraz architekturę wnętrz. Jest laureatem wielu nagród. W roku 2010 otrzymał tytuł designer roku przyznawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Dla PIU Design stworzył autorskie modele drzwi Modern i Graf z linii PIU Aluminium, wykończone naturalną skórą marki.
Więcej: www.tomekaugustyniak.pl

Współpracujemy z

FABRYKA

PIU Design jest renomowanym producentem systemów drzwi w aluminiowej konstrukcji ościeżnicy i skrzydła. Zespół badawczy PIU Design dysponując własnym laboratorium i zapleczem technologicznym, we współpracy z projektantami produktu przygotowuje i testuje nowe modele drzwi. Innowacyjna technologia Aluminium Design jest autorskim projektem firmy, zastrzeżonym patentami na rynku polskim i europejskim. Produkcja oparta jest o nowoczesny park maszynowy i rygorystyczną selekcje materiałów, co zapewnia wysoką jakość produktu. Dodatkowym kamieniem milowym było pozyskanie funduszy europejskich na rozwój innowacyjnej technologii, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013. Współpraca z Instytutem Techniki Budowlanej i Laboratoriami Badań Ogniowych i Akustycznych, zaowocowała przyznaniem systemom drzwi aluminiowych PIU Design wielu certyfikatów i aprobat technicznych. Aprobata Techniczna na system nr ITB-KOT-2020/1477, wysoka izolacyjność akustyczna 32dB, odporność ogniowa w klasie Ei30 na wybrane modele.