Designerskie drzwi PIU Design projektu Dominiki J. Rostockiej

PIU Aluminium Line, nowoczesne drzwi w portfolio PIU Design wykończone Corianem, to doskonała kompozycja trzech elementów: innowacyjnej techno-logii Aluminium Design, plastycznego tworzywa oraz efektownej kreacji arty-stycznej z motywem przewodnim hexagonu, za którą odpowiedzialna była projektantka Dominika Rostocka.

Po raz pierwszy na drzwiach

Corian® został wynaleziony w 1967 r. przez firmę DuPont™, pierwszego producenta materiałów typu solid surface na świecie. Materiał ten ma bardzo wiele zalet zarówno z punktu widzenia projektantów, jak i jego finalnych użytkowników. Dla architektów i designerów ogromne znaczenie ma fakt, że Corian jest termoformowalny i można z niego tworzyć praktycznie dowolne kształty. We wnętrzach Corian najczęściej stoso-wany jest do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych oraz rozwiązań oświetle-niowych. PIU Design, jako pierwszy producent drzwi, zdecydowało się na zastoso-wanie Corianu jako dekoracyjnego wykończenia swoich skrzydeł drzwiowych. Drzwi PIU Aluminium Line są w całości obłożone panelami z tego tworzywa. Jest to możli-wie dzięki innowacyjnej technologii konstrukcji skrzydła o nazwie Aluminium Design.

Technologia daje możliwości

Do niedawna podstawowym materiałem, z którego produkowano drzwi oraz ościeżni-ce, było drewno. Teraz coraz większą popularnością i uznaniem specjalistów cieszą się drzwi wykonane w konstrukcji aluminiowej. Aluminiowa ościeżnica, zlicowana ze ścianą, którą na polski rynek kilka lat temu wprowadziło PIU Design, dziś staje się standardem. Drzwi pozbawione opasek i widocznych ościeżnic wydają się lżejsze, ukryte w ścianie, nowoczesne. Elementem wyróżniającym tego typu technologię jest również ukrycie wszystkich elementów uzupełniających, a zwłaszcza zawiasów. Zwiększona, w stosunku do tradycyjnych drzwi grubość (do 50mm) stabilizuje skrzy-dło oraz zwiększa akustykę drzwi. Nowością ostatnich miesięcy jest wprowadzenie na rynek przez PIU Design – aluminiowej konstrukcji skrzydła drzwiowego. Gwarantuje ona dowolną wysokość skrzydła, lekkość, stabilizacje wymiarową do 300 cm wyso-kości oraz pozwala na zastosowanie do wykończenia drzwi szerokiej gamy materia-łów wykończających ściany, w tym wspomnianego Corianu. Grubość formatki to max. 5,5-6 mm., co oznacza, że wysokie drzwi możemy pokryć tym samym materia-łem, co ściany m.in. betonem architektonicznym, wielkoformatowymi płytami ze spieków kwarcowych typu Laminam, szkłem typu Lacobel, lustrem, filcem, lamina-tem, skórą, płytą lakierowaną, fornirowaną, akrylową i wieloma innymi. Dodatkowo, felce drzwi wykończone aluminium anodowanym, szczotkowanym lub wylakierowa-ne proszkowo wg. palety RAL, zabezpieczają zastosowane materiały wykończenio-we.

Hexagon według projektu Dominiki Rostockiej

Materiał zastosowany do wykończenia skrzydła PIU Aluminium Line to zaledwie po-łowa sukcesu. Równie ważny był wybór projektanta, który twórczo wykorzysta po-tencjał dekoracyjny Corianu. Kreację powierzono jednej z najbardziej uznanych pol-skich projektantek wnętrz i designerce Dominice Rostockiej. W efekcie kilkumie-sięcznych prac koncepcyjnych i wykonawczych specjalnie dla PIU Design powstały drzwi z trójwymiarowym motywem hexagonu. Dzięki wielopłaszczyznowej fakturze drzwi fantazyjnie mienią się i odbijają światło. To bardzo ciekawa propozycja przede wszystkim do nowoczesnych, wysokich przestrzeni mieszkalnych i biurowych. Drzwi PIU Design według projektu Dominiki Rostockiej mogą być samodzielną dekoracją pomieszczenia, bądź też stanowić ukryty element zlicowany w powierzchnią ściany również wykończonej panelami z Corianu z modnym motywem hexagonu. Najnow-sze drzwi w portfolio PIU Design spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony ekspertów i krytyków designu. Wzór zakwalifikowany został m.in. do finału konkursu TOP DESIGN AWARD w ramach ARENA DESIGN 2015.


Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.piudesign.pl oraz profilu marki na Facebooku: www.facebook.com/PIUdesign

Kontakt dla mediów:
Anna Włoszczyńska-Lewińska
E-mail: a.wloszczynska@piudesign.pl
Tel. kom.: 784 438 606


Informacja prasowa, Warszawa, Luty 2015r.