Dyskretna elegancja nowych drzwi PIU Design

Drzwi z kolekcji Modern i Graf zaprojektowane przez projektanta Tomasza Augustyniaka dla marki PIU Design to synonim wyrafinowanego wzornictwa w szlachetnej odsłonie. Połączenie inspiracji okresu międzywojennego, natural-nej skóry i technicznego aluminium zaowocowało elegancką formą.

Dwudziestolecie międzywojenne to okres niezwykły dla światowej sztuki, architektury i designu. To właśnie wtedy świat zachwycił się Art Deco czy Bauhasem. Wzornictwo oparte na geometrii, dążeniu do syntetycznego ujmowania form oraz poszukiwaniu piękna w funkcji przedmiotu użytkowego to założenia, które nie straciły na aktualno-ści. Dzięki temu dziedzictwo tego okresu jest obecne w projektach najlepszych świa-towych projektantów po dziś dzień. Inspiracji międzywojennych można szukać w naj-nowszym projekcie Tomasza Augustyniaka, który dla marki PIU Design przygotował autorską kolekcję drzwi. Wzory o nazwach MODERN i GRAF z serii Aluminium Line Skóra, stanowią współczesną interpretację głównych tez projektowych okresu mię-dzywojennego. MODERN to wysublimowany geometryczny wzór występujący w jednolitej lub kontrastowej wersji kolorystycznej. GRAF to układ jednobarwnych pro-stokątów wyróżnionych za sprawą delikatnych przeszyć.

Projektant zadbał o godny materiał wykończeniowy, który odpowiednio podkreśli ele-gancję drzwi PIU Design. Tomasz Augustyniak postawił na naturalną skórę z holen-derskiej manufaktury Alphenberg, która wyróżnia się niepowtarzalnym charakterem. Naturalna skóra jest jednym z najbardziej ekskluzywnych materiałów wykorzystywa-nych w modzie, designie i aranżacji wnętrz. Drzwi (ale również ściany) pokryte skórą, wykończone aluminium anodowanym lub szczotkowanym to elegancja i bezpreten-sjonalny szyk we wnętrzu. Drzwi MODERN lub GRAF z serii Aluminium Line Skóra mogą stać się samodzielną ozdobą wnętrza lub ukrytym elementem ściany całkowi-cie wykończonej skórą w jednym z odcieni zastosowanych na drzwiach. Projekty Tomasza Augustyniaka stanowią bardzo uniwersalną propozycję zarówno dla nowo-czesnych przestrzeni, loftów jak i wnętrz klasycyzujących.

Tomasz Augustyniak o kolekcji dla PIU Design:

„Ideą przewodnią podczas pracy nad projektem dla PIU Design było dla mnie połą-czenie naturalnego, niepowtarzalnego materiału jakim jest skóra z technicznym, chłodnym tworzywem czyli aluminium. Mimo pozornych kontrastów te dwa materiały potrafią doskonale ze sobą „współpracować”. Aluminiowa konstrukcja drzwi PIU De-sign stanowi nośnik, a zarazem wyznaczenie granic dla skórzanej kompozycji. Pod względem materiałowym źródłem inspiracji była dla mnie naturalna skóra z jej prze-barwieniami, strukturą, niepowtarzalnością. Duże znaczenie miało dla mnie, że wy-gląd skóry jest zmienny w czasie, pięknie się ona starzeje i z upływem lat nabiera charakteru. Ze swoimi znakami szczególnymi stanowi swoisty dziennik wydarzeń. Wymyka się regułom i szablonom. Dobrze ilustruje to z pozoru monochromatyczna kolekcji GRAF oraz monochromatyczna wersja MODERN. Prostokątne fragmenty skóry tego samego odcienia tworzą widoczny wzór, właśnie dzięki temu, że poszcze-gólne fragmenty subtelnie się między sobą różnią

W sferze inspiracji artystycznych chciałem oddać ducha 20-lecia międzywojennego, nie przywiązując się jednocześnie do jednego konkretnego stylu, a raczej pokazując jego wszechstronność i różnorodność. Dzięki temu powstała elegancka i dyskretna kompozycja, mam nadzieję o ponadczasowym charakterze.”

Drzwi PIU Design z kolekcji Modern i Graf to nie tylko efektowne wykończenie, ale i innowacyjna technologia produkcji skrzydła i ościeżnicy, nad którą marka PIU Design pracowała kilka lat. Są to drzwi o wysokości od 240 do nawet 280 cm, w aluminiowej konstrukcji ościeżnicy i skrzydła drzwiowego. Produkt dostępny jest w dwóch szero-kościach – 80 i 90 cm. Elementem wyróżniającym system są: 5-cio komorowy po-grubiony profil ościeżnicy ukrytej w ścianie i niewidoczne wszystkie elementy uzupeł-niające. Skrzydło w aluminiowej konstrukcji jest lekkie i zlicowane ze ścianą.

Nazwa produktu:
drzwi Aluminium Line Skóra MODERN
drzwi Aluminium Line Skóra GRAF

Producent:
PIU Design

Projekt:
Tomasz Augustyniak

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.piudesign.pl oraz profilu marki na Facebooku: www.facebook.com/PIUdesign

Kontakt dla mediów:
Anna Włoszczyńska-Lewińska
E-mail: a.wloszczynska@piudesign.pl
Tel. kom.: 784 438 606


Informacja prasowa, Warszawa, 2016r.