Funkcjonalny „Duch”

„Duch” to system drzwi przesuwnych marki PIU Design, który wyróżnia się stabilną konstrukcją, starannym wykonaniem i praktycznie nieograniczoną swobodą wykończenia skrzydła drzwiowego. To idealne rozwiązanie do garderoby, łazienki czy schowka.

Powodów, dla których decydujemy się na zastosowanie we wnętrzu drzwi przesuwnych, jest co najmniej kilka. Najczęściej mamy na uwadze małą ilość miejsca w pomieszczeniu. Tradycyjnie drzwi przy otwieraniu zachodzą na pokój. W przeciwieństwie do nich system drzwi przesuwnych umiejscowiony jest w/na ścianie i nie potrzebuje praktycznie w ogóle przestrzeni. Możemy zastosować go nawet w bardzo małych pokojach, w których zależy nam na optymalnym wykorzystaniu powierzchni. Poza argumentami natury funkcjonalnej nie można zapominać również o estetyce. Szczególnie w nowoczesnych wnętrzach drzwi przesuwne prezentują się bardzo efektownie. Nawet otwarte mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny aranżacji. Skoro drzwi przesuwne mają tak wiele zalet to, dlaczego popularnością nie dorównują swoim tradycyjnym odpowiednikom? W większości systemów przesuwnych skrzydło drzwiowe chowa się w konstrukcji ściany. W praktyce oznacza to, że system ten może być stosowany wyłącznie przy ścianach wykonanych w systemie suchej zabudowy czyli z popularnego gipskartonu. Częstym mankamentem systemów drzwi przesuwnych jest również nietrwała, mało stabilna konstrukcja, która skutkuje m.in. odchyleniami drzwi podczas przesuwania i towarzyszącym temu nieprzyjemnym hałasem. W przypadku systemu drzwi przesuwnych chowanych w ścianie dużym problemem jest również kwestia utrzymania czystości. Wnęka drzwiowa w ścianie staje się miejscem, w którym zbiera się kurz i brud.

Renomowany producent drzwi PIU Design stworzył naścienny system przesuwny „Duch”, który stanowi odpowiedź na najczęstsze problemy związane z drzwiami przesuwnymi. Jest to unikatowe rozwiązanie, w którym prowadnica ukryta została w skrzydle drzwiowym. Dzięki temu mamy wrażenie, że drzwi podczas zamykania i otwierania „płyną” po płaszczyźnie ściany. Od strony funkcjonalnej, punktem wyjścia jest autorska, stabilna konstrukcja aluminiowa, która bardzo pewnie trzyma skrzydło drzwiowe. „Duch” wyposażony jest w ergonomiczny mechanizm jezdny, dzięki któremu skrzydło przesuwa się bardzo płynnie. System marki PIU Design jest naścienny, co oznacza, że może być stosowany zarówno przy ścianach murowanych, jak i lekkich konstrukcjach gipsowo-kartonowych. Producent zadbał o dużą elastyczność pod względem rozmiarów skrzydła, które może mieć wysokość od 206 do nawet 260 centymetrów oraz szerokość do 120 cm. Szerokość i wysokość skrzydła musi być minimum 10 centymetrów większa od rozmiarów otworu drzwiowego. Skrzydło wykonane jest w autorskiej technologii Aluminium Design, dzięki czemu jest lekkie i odporne na odkształcenia. Skrzydło w konstrukcji aluminiowej wykończone jest eleganckim aluminiowym felcem, który zamówić można w zróżnicowanej kolorystyce oraz stopniu wykończenia –anodowanym, szczotkowanym lub lakierowanym w kolorystyce RAL. Nowatorskim rozwiązaniem PIU Design jest możliwość wykończenia powierzchni drzwi szeroką gamą materiałów dekoracyjnych (tym samym lub różnymi materiałami z obu stron). W zależności od charakteru i stylistyki wnętrza, skrzydło może zostać pokryte lakierem z palety NCS, włoskim akrylem, szkłem typu Lacobel, spiekiem kwarcowym, płytą fornirowaną, filcem czy laminatem.
System przesuwny „Duch” szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku drzwi do łazienki, garderoby, spiżarni czy schowka. Dyskretnie rozdziela strefy między pomieszczeniem głównym a pomocniczym np. między sypialnią a garderobą lub kuchnią a spiżarnią. Jednocześnie jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Wykończenie powierzchni skrzydła lustrem sprawi, że „Duch” może pełnić dodatkowe funkcje praktyczne np. być towarzyszem kobiety podczas porannego makijażu lub przymierzania kreacji. Zastosowanie na powierzchni drzwi grafiki może uczynić z nich rodzaj mobilnego obrazu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.piudesign.pl oraz profilu marki na Facebooku: www.facebook.com/PIUdesign

Kontakt dla mediów:
Anna Włoszczyńska-Lewińska
E-mail: a.wloszczynska@piudesign.pl
Tel. kom.: 784 438 606


Informacja prasowa, Warszawa, 30.03.2016r.

Galeria zdjęć