Tomasz Augustyniak projektuje dla PIU Design

Tomasz Augustyniak, jeden z najbardziej utalentowanych polskich designerów, znany jest przede wszystkim ze znakomitych wzorów meblarskich. Tym razem podjął wyzwanie współpracy projektowej z marką PIU Design, produ-centem ekskluzywnych drzwi wysokich. Już na jesieni zaprezentowane zostaną pierwsze efekty współpracy.

Tomasz Augustyniak to projektant produktu i architekt wnętrz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Dotychczasowa aktywność twórcza Tomasza Augustyniaka skupiona była głównie wokół tematyki meblarskiej. Jest autorem projektów dla kilkunastu prestiżowych marek, a jego wzory prezentowane były na wystawach w Szanghaju, Mediolanie, Berlinie czy Frankfurcie. Wyrazem uznania dla talentu Tomasza Augustyniaka są liczne nagrody i wyróżnienia, w tym tytuł Designera Roku 2010 przyznany przez prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Projekty Tomasza Augustyniaka wyróżnia nieszablonowość, zegarmistrzowska dbałość o detal, ale i funkcjonalność wzoru.

Obecnie Tomasz Augustyniak podjął współpracę w charakterze projektanta marki z PIU Design, producentem wysokich drzwi w innowacyjnej technologii Aluminium Design. Drzwi PIU Design to autorski koncept, który wyróżnia wysoka jakość, piękno detalu i oryginalne rozwiązania aranżacyjne. Ościeżnica aluminiowa zlicowana ze ścianą oraz skrzydło w konstrukcji aluminiowej, umożliwia pokrycie drzwi z dwóch stron różnymi materiałami dekoracyjnymi, w tym betonem architektonicznym, szkłem typu Lacobel, skórą, kamieniem czy płytami Laminam. Pierwszy etap współpracy Tomasza Augustyniaka z marką PIU Design zakłada powstanie kolekcji drzwi odwołującej się do idei modernizmu wyrażonej w słowach Johna Pawsona: „Minimalizm nie jest stylem, ale sposobem myślenia o przestrzeni”. Przestrzeni, w którą idealnie wpisują się drzwi PIU Design. Ich minimalistyczna forma i możliwość różnych aranżacji zostawia mnóstwo pola dla wyobraźni architekta czy designera. Pierwsze projekty Tomasza Augustyniaka zostaną zaprezentowane na targach Łódź Design Festival w dniach 8-18/10/2015 roku.

Tomasz Augustyniak o współpracy z PIU Design:

„Projektowanie dla PIU Design jest dla mnie dużym wyzwaniem. Poza poszukiwaniem idealnych rozwiązań dekoracyjnych i funkcjonalnych przyświeca mi chęć zmiany sposobu myślenia o drzwiach jako takich. To odpowiednio zaprojektowane drzwi otwierają przestrzeń, a zarazem budują w pomieszczeniu wrażenie harmonii. Dobry projekt drzwi jest bardzo trudnym zadaniem projektowym, wymagającym uwzględnienia wielu aspektów, w tych ich ergonomii, funkcjonalności i trwałości. Na koniec wa-lory użytkowe należy połączyć z estetycznymi. O podjęciu współpracy z PIU Design zadecydowała przede wszystkim otwartość i wspólne podejście do procesów projektowych.”

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.piudesign.pl oraz profilu marki na Facebooku: www.facebook.com/PIUdesign

Kontakt dla mediów:
Anna Włoszczyńska-Lewińska
E-mail: a.wloszczynska@piudesign.pl
Tel. kom.: 784 438 606


Informacja prasowa, Warszawa, Kwiecień 2015r.